Vaše jistota do budoucna

Pojištění

Když plánujete a rozhodnete se vzít si hypoteční úvěr na zakoupení bytu, novostavbu či zakoupení staršího domu, která bude navíc potřebovat rekonstrukci, je důležité mít uzavřené životní pojištění s doplňkovým pojištěním. Takové, které vám bude krýt (pokud možno) všechna rizika, jež by mohla ohrozit splácení úvěru a tím i vaši rodinu.
 pojištění domácnosti
Životní pojištění (ŽP)– to jsou samozřejmě při splácení hypotéky finance navíc. A nejsou malé. Proto je důležité, vše si předem důkladně promyslet a propočítat tak, abyste dlouhodobě tuto situaci finančně zvládli.
 
Co vám může životní pojištění společně s vybraným doplňkovým a rizikovým balíčkem pokrýt:
·         pojištění splácení úvěru v dlouhodobé pracovní neschopnosti
·         pojištění invalidity I. – III. stupně
·         pojištění úmrtí – rodina nepřijde o nehnutelnost
·         pojištění závažných onemocnění (jen některé pojišťovny)
·         pojištění onkologického onemocnění (jen některé pojišťovny)
·         leasing a jiné spotřebitelské úvěry
·         pojištění dětí v té samé smlouvě do 18 let zdarma (jen některé pojišťovny)
·         uzavření pojištění bez zdravotní dokumentace (jen některé pojišťovny) 
 různé pojistky
Pojišťovna ve většině případů zvýhodňuje, když se k ŽP uzavře navíc doplňkové kombinované pojištění. Může vám tak nabídnout výhodné podmínky. Takový kombinovaný balíček pro závažná rizika je určitě výhodnější, než když budete mít uzavřenou každou pojistku zvlášť. Měli byste to brát tak, že je toinvestice pro vaši finanční jistotu v budoucnosti. S takovým pojištěním se nebudete bát, že byste nezvládli splácet hypotéku, pokud by vás postihlo nepříznivé finanční období.
Zapamatujte si, že životní pojištění se neoplatí v žádném případě odbýt. Naopak. Pečlivě smlouvu prostudovat a dohodnout. Pak budete mít jistotu, že jste z ŽP získali pro vás to nejlepší.
 
Je to dobré rozhodnutí, když si lidé uvědomí, že pojištění patří k dnešnímu způsobu života pomalu jako sůl. Ať se jedná o pojištění při cestě do zahraničí, krádeže, autohavárie, závažného onemocnění apod.
 rostlinky na mincích
Jedna velká výhoda v dnešní době je ta, že lidé už nemusí obíhat jednotlivé pojišťovny, ale v pohodlí domova si mohou na internetu pojišťovny vyhledat, podrobně si porovnat jejich nabídky a pak se rozhodnout. Mnohé pojištění lze uzavírat online.