Největší výhody stavebního spoření

Finanční instituce

O tomto typu spoření jste již zaručeně slyšeli. Ještě aby ne, když se posledních několika letech stalo tak oblíbeným a pro mnohé naprosto nezbytným. Proč se právě stavebnímu spoření dostává takové pozornosti a obliby? Na to se nyní podíváme.
 peníze s časem

Základní výhody stavebního spoření

Podívejme se nejdříve na výčet těch největších výhod:
·         založení stavebního spoření není věkově omezeno,
·         získání státního příspěvku 10 % z naspořené částky za jeden rok,
·         spoření je naprosto bezpečné a pod kontrolou státu a České národní banky,
·         všechny vklady jsou ze zákona pojištěny,
·         možnost uzavření více smluv na jméno jednoho klienta.
 pracovní plocha
Základním aspektem spokojenosti klientů, kteří toto spoření využívají je především fakt, že se jedná o jeden z nejbezpečnějších investičních produktů na finančním trhu. Všichni navíc počítáme s většími náklady na bydlení v budoucnosti, protože když se budete stěhovat od rodičů, zakládat rodinu nebo pořizovat byt či dům, tak budete potřebovat jistý (ne zrovna malý) finanční obnos na to, abyste zajistili svou novou domácnost. A právě pro tyto účely je stavební spoření navrženo.
 

Jak to funguje v praxi?

Po tom, co si u některé z finančních společností, které nabízejí možnost stavebního spoření uzavřete smlouvu, stanovíte si cílovou čásku, které chcete dosáhnout. Poté si budete na spoření zasílat pravidelně každý měsíc částku, kterou si sami stanovíte. Z této částky se vám bude počítat roční podpora od státu, která tvoří 10 % naspořené částky, ovšem maximálně 2 000 Kč za rok. Kromě státní podpory se vám každý měsíc bude ke spoření přičítat také úroková sazba, která většinou činí něco mezi 1 a 2 %.
 poschoďový dům
A nakonec si zodpovíme tu nejdůležitější otázku. Kdy si můžete našetřené peníze vybrat? Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobé spoření, částku si můžete vybrat minimálně po 6ti letech od založení tohoto spoření. Pokud za 2 roky ovšem našetříte alespoň 40 % cílové částky, tak si můžete zažádat o čerpání tzv. levného úvěru na bytové potřeby. To vám v případě nouze při stěhování pomůže překlenout to nejtěžší, akutní situaci.