Když vydělává majetek

Investování

Je pravda, že investovat je v dnešní době riskantní podnik. Sice od minulosti ubylo loupežníků na silnicích, zato jich přibylo na internetu. Máme pro vás však způsob, jak možná rozjet své podnikání a investovat trochu do vaší budoucnosti. A jsou to právě půjčky, které nás budou v tomto článku zajímat. Ano, není to tak dlouho a o tzv. zástavě nikdo nevěděl. To se však mění a na finančním trhu se doslova vyrojilo hned několik firem, které nabízejí zástavní smlouvy. A o co tedy jde?
přesýpací hodiny

Zástava, rýmuje se s náprava?

Zástava je zkrátka finanční půjčka, která je „kryta“ nějakým tím předmětem odpovídající hodnoty. Tedy, pokud po vás někdo chce půjčit, dobrá, ale ať vám zastaví nějakou hodnotnou věc nebo například auto, kterým bude ručit v případě, pokud by vám nechtěl půjčku splácet nebo by ji splácet přestal. Zástava má tu výhodu, že je zcela jednoduchým způsobem, jak si pojistit jako věřitel, že se vám vaše investice i s úrokem vrátí. Nesvrhávejme však zástavu jako nějakou lichvu. Očekává se, že se budete chovat dle zákona a nejvýše poctivě, i když jde o lehce zneužitelnou věc. Je to také ideální řešení pro ty situace, kdy si chce půjčit váš známý nebo rodinný příslušník. Podepíšete prostou smlouvu o zástavě a máte to.
  klíče v ruce

Proč vlastně zástava?

Kromě toho, že nabízí lákavý úrok pro věřitele i pro „dlužníka“, který můžete sjednat určitě lépe než v kterékoliv bance, a tak se nemusíte bát, že by o vaši investici nebyl zájem. Nemusíte taky kvůli nízkému úroku smutnit, o popularitu takové zástavy se jistě zaslouží vaše dobrá pověst, férový přístup a spokojenost na obou stranách. Zástavu nemusíte mít ani u sebe, dlužník ji klidně dál může používat. Proto se vyplatí skoro pro všechny.
 zalévání rostliny
Hlavním bonusem však je, že vaše peníze budou vydělávat na vás a vy si tak můžete v tom stáří dopřát ty kýžené dovolené, na které celý život nebyl čas.