Čeho se vyvarovat, když si budete brát půjčku

Hypotéky

Láká vás rekonstrukce kuchyně nebo se jen chcete obměnit vybavením a nemáte dostatek finančních prostředků? Kuchyně patří mezi nejčastěji užívané místnosti. Trávíme zde spoustu času u setkání s rodinou. Není divu, že si ji chceme zařídit podle svých představ. Ne každý má, ale dostatek finanční hotovosti na rekonstrukci nebo nákup nového vybavení.
Není zrovna lehké se v nabídce půjček zorientovat. Máme dvě možnosti. Zakoupit zboží na splátky nebo zažádat o půjčku u finanční společnosti.
počítání výhodnosti
 Čeho se vyvarovat?
Nenechte se zlákat na oko výhodnými půjčkami.
Neřiďte pouze podle ukazatele RPSN. Nižší RPSN neznamená vždy výhodnější půjčku.
Pečlivě si spočítejte kolik peněz budete muset  finanční společnosti vrátit. Můžete využít online kalkulačky, které vám s výpočtem pomohou. Každá finanční instituce má ze zákona povinnost dopředu vás informovat kolik za půjčku zaplatíte.        
Žádáte li o splátkový kalendář, pečlivě prostudujte obchodní podmínky všech zúčastněných stran. U nákupu na splátky si uvědomte, že peníze dlužíte finanční společnosti nikoli prodejci zboží.  
Zbystřete v případě, když někteří prodejci nabízí slevy při okamžité platbě. Ujistěte si jaké hrozí sankce a pokuty v případě, že přijdete o práci a nebudete schopni půjčku splácet. Seriózní společnost po vás nebude chtít ručení. V případě, že ano nabídku raději odmítněte a poohlédněte se jinde.
prasátko a úspory
Využití půjček je možné i u nesezdaných párů. Situace se vám zkomplikuje  pokud se s partnerem rozejdete půjčka je napsána pouze na jednoho z vás a druhý se odmítá na splácení podílet. Takové případy nezřídka končí exekucí. Předejít situaci můžete tím, že si půjčku rozdělíte rovnoměrně na polovinu.
A ještě mějte na paměti, že zákon vám dává možnost na bezplatné odstoupení od smlouvy do 14 dní. Z toho vyplývá, že pokud si zapůjčíte peníze a následně si půjčku rozmyslíte můžete je v této lhůtě 14 dní vrátit.