Bankovní půjčka aneb záruka jistoty

Půjčky

I když si za peníze nelze vše koupit a víme, že peníze nejsou všechno, ale! Bez peněz a finanční hotovosti žít nelze. Nemít peníze je závažný problém. Mnohdy se může vyskytnou zcela nepředvídatelná událost a půjčka je jediným adekvátním řešením.
 průhledné prasátko
Význam slova půjčka
 
Už jak může mnohé napovědět ze slova, smysl a podstata tkví v poskytnutí určitého finančního obnosu ze strany věřitele dlužníkovi. Vše je na základě písemné formy. Dlužník se zavazuje nejen ve stanovené lhůtě vrátit peníze a to v podobě splátek. A to včetně i se všemi administrativními poplatky a úroky.
 
Přestože k samotnému půjčování peněz došlo prvně už v dobách starověkého Říma, přesto neuvážená půjčka v dnešní době může být špatnou volbou. Zde rozhodně se vyplatí zvýšená pozornost a řádné prostudování veškerých podmínek. V zájmu každého by měla být dostatečná informovanost ohledně přehledu půjček, které jsou k dispozici.
 nápis loans
Rozdíl mezi bezhotovostní a hotovostní půjčkou?
 

  1. Bezhotovostní půjčka – kdy nejsou peníze předány v hotovosti, ale jsou zaslány na bankovní účet. Ohledně splátek lze u bezhotovostní půjčky vybrat variantu jak hrazení složenkou, nebo přímo na přepážce banky či zadáním trvalého příkazu ze svého účtu.

 

  1. Hotovostní půjčka – zejména v tomto případě jde mnohdy o rychlejší způsob poskytnutí půjčky, kdy obchodní zástupce předá osobně peníze u klienta doma, tudíž není ani potřeba si pro peníze dojít. Je zde i u některých případů zvolení alternativy delšího časového intervalu v rámci splácení. Avšak vše má i jisté negativní stránky. Obvykle se v tomto případě jedná o vyšší úroky.

 
 
Bankovní půjčka
 
Název je takřka všeříkající. Půjčka poskytnutá pouze bankovní institucí. Lze konstatovat, že se jedná o bezpečnou, jistou a seriózní alternativu. Důkazem je i to, že bankovní společnosti jsou podrobeny jistým pravidlům a náleží mezi zcela fundovaný sektor disponující bankovními službami.
 
V bance je možnost získání půjčky s nižší úrokovou sazbou než u nebankovních institucí. Nicméně je zapotřebí předložení veškerých náležitostí a každý žadatel je rovněž precizně prověřen i v registru dlužníků.
 
Samotný vývoj schvalování je v delším časovém rozmezí. Pokud jde o bankovní půjčku nižšího rozsahu, tj. finanční obnos do několika set tisíc, není potřeba mít k dispozici ručitele či případného spolužadatele. O vyřízení bankovní půjčky se zejména žádá osobně na pobočce banky. Je vhodné si předem domluvit schůzku za tímto účelem.